Web Tasarım

Yandex Mail Kullanmak İster misiniz?

Bildiğiniz gibi Google ücretsiz sunduğu kurumsal mail hizmetini artık ücretli yaptı. Ücret ödemek istemeyen webmasterler başka yerlere yöneldi. Genelde kullanılan hotmail ve yandex. Bu makalede Yandex kurulumundan bahsedeceğiz. Kurulumu gayet kolay. Mail erişimi olarak ister mobilden mail uygulaması ile, ister google play yada apple store den yandex mail uygulaması ile telefondan rahatlıkla erişebilirsiniz.
Kurulum Aşaması

1yandex

Şimdi yeni hesap oluşturmak isteyen webmasterlerin başvurduğu Yandex mailin kurulumunu anlatacağım. https://kurum.yandex.com.tr/domains_add/ adresinden domainizi kaydediniz.

Domainizi kaydettikten sonra en kolay yöntemlerden biri yandex sunucusunun sizden istediği html dosyasını oluşturup ftp ile ana dizinize kopyalayınız. Alan adını kontrol et butonuna basarak domaninizi onaylatınız.

2yandex

Domain onayladıktan sonra hosting paneline girip mail sunucusunu yönlendirmek için mx ayarlarını yapınız. mx.yandex.net. sonuna nokta koymayı unutmayınız.

3yandex 4yandex

Domainlerin yönlenmesi 24 saati bulabilir.5yandex

Herhangi bir aksilik olmadığı taktirde bu panele erişmiş olacaksınız artık bu panelden mail ekleyebilir ve silebilirsiniz. Kolay gelsin.

2 Yorumlar
 1. Yan Dex 5 yıl önce
  Cevapla

  ilk once belirtmek isterim yandex sistem degistirmis connect.yandex.com diye bir adres uzerinden yapiyorsun ve cok karısık.

  Domainimi yandex’e taşıdım. 30 küsür calisanimin accountlarını oluşturdum. teker teker…
  Yandex mail’de takvim özelliği yokmuş. Takvim üzerinden toplanti belirliyip. iş arkadaslarımın takvimleri dolumu boşmu vs yi takip edememeye başlıyınca google a para verip yeni account actirip aylık 150 usd ödeyerek mailleri tekrar google’a taşıdım (kişi başı 5 usd)
  Yandex beni madur etti 🙁 cok üzgünüm.

  • Madur etti demek biraz yanlış bence. Size ücretsiz bir hizmet veriyor ve haliyle belli başlı kısıtlamaları olacak. Takvim özelliği sizin için çok önemliyse neden Exchange geçmiyorsunuz ki. Azurdan daha uygun fiyata bu hizmeti yürütebilirsiniz.

Yorum Yaz

*E-mail adresiniz gizli kalacaktır.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öneriler

Yeni Makaleler