Yandex Mail Kullanmak İster misiniz?

Bildiğiniz gibi Google ücretsiz sunduğu kurumsal mail hizmetini artık ücretli yaptı. Ücret ödemek istemeyen webmasterler başka yerlere yöneldi. Genelde kullanılan hotmail ve yandex. Bu makalede Yandex kurulumundan bahsedeceğiz. Kurulumu gayet kolay. Mail erişimi olarak ister mobilden mail uygulaması ile, ister google play yada apple store den yandex mail uygulaması ile telefondan rahatlıkla erişebilirsiniz.
Kurulum Aşaması

1yandex

Şimdi yeni hesap oluşturmak isteyen webmasterlerin başvurduğu Yandex mailin kurulumunu anlatacağım. https://kurum.yandex.com.tr/domains_add/ adresinden domainizi kaydediniz.

Domainizi kaydettikten sonra en kolay yöntemlerden biri yandex sunucusunun sizden istediği html dosyasını oluşturup ftp ile ana dizinize kopyalayınız. Alan adını kontrol et butonuna basarak domaninizi onaylatınız.

2yandex

Domain onayladıktan sonra hosting paneline girip mail sunucusunu yönlendirmek için mx ayarlarını yapınız. mx.yandex.net. sonuna nokta koymayı unutmayınız.

3yandex 4yandex

Domainlerin yönlenmesi 24 saati bulabilir.5yandex

Herhangi bir aksilik olmadığı taktirde bu panele erişmiş olacaksınız artık bu panelden mail ekleyebilir ve silebilirsiniz. Kolay gelsin.

Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ

Uzun zamandır yayında olan ve tamamen kişisel bir blog sitesi olan zulfumehmet.com sitesinin kurucusuyum. Geçimimi İnşaat Teknolojileri Kalite Kontrol Teknisyeni olarak daim etsem de Bilişim üzerine araştırmalarımı deneyip paylaştığım bir blog yayınlamaya karar verdim. Faydalı olması umuduyla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

"Eğer gerçek aşk istiyorsan, tene değil kalbe dokunacaksın. Bob Marley"

yandex