Tahribat.Com

By

Tahribat.com 2005 eylül ayında x-files adıyla üye olup müritler kervanında gezeliyoruz Aslında üyeliğim daha eskilere dayanıyor ama bir ara sunucu kapanmasından ötürü üyelikler silinmişti tam hatırlayamıyorum baya zaman olmuş neticede. Evet tahribat.com nedir, ne işe yarar, içinde neler bulrum, yararları, zararları nelerdir, nasıl üye olurum gibi soruları yanıtlayalım.
Tahribat.Com Nedir
Tahribat.com 2001 yılında Aytek ÜSTÜNDAĞ tarafından kurulan kişisel bir web sitesidir. Tabi o zamanlar Türkiye’de internet yavaş yavaş gelişmeye başlıyor. Her evde internet yok. Helyone (Aytek ÜSTÜNDAĞ) kendi yazdığı progrmları falan paylaştığı normal bir site daha sonra gelişip serpiliyor. Şu anda en son hali olarak ASP.NET te tekrardan aynı sistem olmak kaydıyla yazıldı. Elbette biraz değişiklikler oldu ama yeni teknolojiye ayak uydurdu diyebiliriz. TBT de hiç reklam görmedim. Sadece bazı müritlere destek olmak maksadıyla reklamlarını ücretsiz yayınlanmıştır. Hiç bir maddi amaç gütmez üyelerinden. Sosyal faliyetlerde bulunurlar. Her Ramazan ayında İstanbul’daki müritler mutlaka iftar buluşması düzenlemişlerdir. Bazen okullara yardımlar toplanmıştır ve bir çok faliyetleri olmştur.

Ne İşe Yarar

Ne desem bilemedim. Aslında bu sitede ne aradığınıza bağlı. Hackerlık olsun arkadaşlık olsun birşeyler öğrenmek bağlamında olsun bulabilirsiniz. Hatta iş bile bulabilirsiniz. Sitede işlerinde uzman arkadaşlar çok. Web programcılığı. Programcılar, Hackerler, filimciler, IT ciler daha neler neler.

Yararları Zararları Nelerdir

Zararını pek görmedim. İlk DSLR kameramı bu siteden bir arkadaştan aldım. Parasını gönderdim. Oda bana fotoğraf makinesini gönderdi. Güvenilir kişilerdir genelinde. Sosyal yardımlar yaparak hayır işleyebilirsiniz.
Nasıl Üye Olurum

Eskiden üyelik herkese açıktı şimdi ise sadece üyelerden davetiye yada MSYS ye tabi tutulup sınavdan üstün başarı elde ederseniz mürit arkadaşlardan davetiye alabilirsiniz. Davetiye ile üye alımı yapmalarının sebebi sitenin kalitesini düşürmemek. Davetiye isteyen arkadaşlara tanıtıcı bir mail atmaları sonucunda gönderebilirim.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

Hot News