DSLR Fotoğraf Makinesi Simülatörü

By

Artık neredeyse her evde bir dijital fotoğraf makinesi vardır. Hiç yok desek dahi cebimizde ki telefon bile bir dijital fotoğraf makinesi görevini üstlenmektedir. İstediğimiz kareyi hemen çekip istediğimiz sosyal platformlarda paylaşabiliyoruz. Şimdi günümüzde DSLR diye tabir edilen fotoğraf makineleri var ve normal piyasadaki fotoğraf makinelerinden fiyatı da baya bir farklı. Peki nedir bu DSLR fotoğraf makinesi.DSLR FOTOĞRAF MAKİNESİ NEDİR

DSLR fotoğraf makinesi demek dijital objektifi değişe bilen tek objektifli fotoğraf makinesi demek. Piyasada satılan ufak kompakt diye tabir edilen fotoğraf makineleri içinde belli bir programı dahilinde sensörüne düşen ışık miktarını hesaplayıp Enstantane, Diyafram ve ISO gibi ayarları kendisi otomatik ayarladıktan sonra size sunduğu fotoğrafları çeken bir fotoğraf makinesi. DLSR de de aynı özellik var ama artısı size manüel fotoğraf çekme imkanı sağlıyor. İstediğiniz koşullarda ve istediğiniz ayarlarda size fotoğraf çekme imkanı sunuyor. Son zamanlarda compakt serilerde de çıktı sanırım RAW formatında fotoğraf yani ham fotoğraf çekerek beyaz ayarı kontrast vb.. ayarları dijital ortamda yapma imkanı sunuyor.

Şimdi aşağıda ufak bir DLSR fotoğraf makinesi simülatörü var. Almayı düşünenler için bir ön bilgi olmuş olsun 😀

Güncelleme (09.07.2020)

Gogole chrome Adobe Flash Player üzerinden desteğini çekeceğinden dolayı, eski similatörü çalıştırmak sorun yaratmaya başladı, aşağıdaki linkten similatöre erişebilirsiniz.

http://www.canonoutsideofauto.ca/play/

2 Comments
  1. Özkan 2 sene ago
    Reply

    Aşağıda dediğin yer bomboş link uçmuş mu acaba

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

Hot News