DSLR Fotoğraf Makinesi Simülatörü

Artık neredeyse her evde bir dijital fotoğraf makinesi vardır. Hiç yok desek dahi cebimizde ki telefon bile bir dijital fotoğraf makinesi görevini üstlenmektedir. İstediğimiz kareyi hemen çekip istediğimiz sosyal platformlarda paylaşabiliyoruz. Şimdi günümüzde DSLR diye tabir edilen fotoğraf makineleri var ve normal piyasadaki fotoğraf makinelerinden fiyatı da baya bir farklı. Peki nedir bu DSLR fotoğraf makinesi.DSLR FOTOĞRAF MAKİNESİ NEDİR

DSLR fotoğraf makinesi demek dijtal objektifi değişe bilen tek objektifli fotoğraf makinesi demek. Piyasada satılan ufak kompakt diye tabir edilen fotoğraf makineleri içinde belli bir programı dahilinde sensörüne düşen ışık miktarını hesaplayıp Enstantane, Diyafram ve ISO gibi ayarları kendisi otomatik ayarladıktan sonra size sunduğu fotoğrafları çeken bir fotoğraf makinesi. DLSR de de aynı özellik var ama artısı size manüel fotoğraf çekme imkanı sağlıyor. İstediğiniz koşullarda ve istediğiniz ayarlarda size fotoğraf çekme imkanı sunuyor. Son zamanlarda compakt serilerde de çıktı sanırım RAW formatında fotoğraf yani ham fotoğraf çekerek beyaz ayarı kontrast vb.. ayarları dijital ortamda yapma imkanı sunuyor.

Şimdi aşağıda ufak bir DLSR fotoğraf makinesi simülatörü var. Almayı düşünenler için bir ön bilgi olmuş olsun 😀

Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ

Uzun zamandır yayında olan ve tamamen kişisel bir blog sitesi olan zulfumehmet.com sitesinin kurucusuyum. Geçimimi İnşaat Teknolojileri Kalite Kontrol Teknisyeni olarak daim etsem de Bilişim üzerine araştırmalarımı deneyip paylaştığım bir blog yayınlamaya karar verdim. Faydalı olması umuduyla.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

"Akıl ve mantığın halledemeyeceği mesele yoktur. M. K. ATATÜRK"

yandex