Ücretsiz Sanal Sunucu VPS

By

Teknolojini hızlı ilerleyişi. Bundan bir beş on yıl önce bedava host bulmak bir işkenceydi. Bulduğun hostingler ile sadece html dosyaları yayımlaya biliyorduk. Bide sayfanın sağında solunda altında üstündeki reklamlara da göz yummak gerekiyordu. Sonra çoğaldı bu hizmetler. Dört dörtlük ücretsiz hostingler çıkmaya başladı. Arada firmalar kampanyalar yaptı ücretsiz domainler vermeye başladı. Yani aslında hizmet veren sağlayıcılar çoğaldıkça fiyatlar düştü. Şimdi artık ücretsiz vps arar olduk. Yani sanal sunucu. Evet o da var tamamen ücretsiz olmasa da hosting fiyatarına vps alabilirsiniz. Kurduğunuz sunucudan bir kaç tane hosting satarsanız sunucu parasını bedavaya bile getirebilirsiniz. Gelelim nasıl ücretsiz vps alabilirsiniz.
DigitalOcean

Siteye üye olup kredi kartınızı tanımladığınızda size 10$ hediye ediyor. 5$ vps den alıp gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ben VPN için kullanıyorum. Size de tavsiye ederim. Tabi tanımlayacağınız kredi kartını sanal kart üreterek sanal kartı kaydetmeniz daha iyi olacaktır. Sonra https://codeanywhere.com/ bu siteye üre olarak 25$ daha hediye çekini kaydettikten sonra size 35$ hediye ediyor bunla 7 ay ücretsiz kullanabilirsiniz. Birde üniversite öğrencisine githup 50$ veriyor oldu sana 85$ 17 ay ücretsiz kullanın. Kuponu kabul etmezse ticket atarsanız kuponunuzu sisteme giriyorlar. Codeanywhere den 25$ hediye çeki için 

Sisteme girdikten sonra yukarıda ki adımı takip ederseniz size kuponu verecektir.

https://cloud.google.com/

Google de üye olduktan sonra kredi kartınızı kaydederseniz size 300$ hediye veriyor. Bununla 2 aylık bir 4 gb sunucu kiralayabilirsiniz. Buna windows ve linux işletim sistemlerini kurabilirsiniz.

https://azure.microsoft.com/tr-tr/

Microsoft boş durur mu hiç. Tabi ki Microsoft ta kredi kartınızı tanımladığınızda size 200$ veriyor.
Gördüğünüz gibi 3 kaliteli firmadan size kaliteli bir hizmet. Denemek ve sistemin nasıl çalıştığını öğrenmek için size bir fırsat. İyi günler dilerim.

5 Comments
 1. Kenan 4 sene ago
  Reply

  Kardeşim emegin için teşekkürler

 2. […] kullanabilirsiniz. Öğrenci mail adresiniz var ise githup dan 50$ hediye çeki alabilirsiniz yada https://www.zulfumehmet.com/ucretsiz-sanal-sunucu-vps/ burdaki makaleden 25$ kuponu nasıl alacağınızı anlattığım makaleye bakınız. […]

 3. Yılmaz 1 sene ago
  Reply

  5 dolarım gitti sayenizde sağolun.

  • Yılmaz bey,

   Kartınızdan ücret kesilmesinden beni mesul tutmanız hoş olmadı, ben bu makaleyi yazdığım zaman ile şimdiki zaman aralığında yaklaşık 4 yıl geçmiş, bazı değişiklikler olmuş olabilir, mesela google de artık sanal kartları kabul etmiyor, benim makale yazdığım dönemlerde kabul ediyordu ve bu makale sayesinde bir çok kişi ücretsiz kampanyalardan faydalanmıştır.

   İyi günler diliyorum

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

Hot News