Kalite Kontrol

Betonda Basınç Dayanımı Uygunluk Değerlendirmesi

Şantiyelerde ve hazır beton tesislerinde üretilen betondan alınan numunelerin basınç dayanım sınıfları belli kriterleri karşılamak zorundadır, bu gereksinimler, TS EN 206 ve bu standardın tamamlayıcısı olan TS 13515 standartlarında belirtilmiştir.

Yasin beyin: https://www.betonvecimento.com/yazilimlar/beton-uygunluk-degerlendirme-programi web sitesinden indirip kullanmaya başladıktan sonra bir kaç düzenleme, eksik gördüklerim ve formül hatalarını giderip, Yasin beyden de izin alarak web sitemde yayınlamayı düşündüm, işlerimin yoğunluğundan dolayı bugüne kısmet oldu yayınlamak.

İndireceğiniz excel dosyası GİRİŞ sayfasından istediğiniz beton sınıfını belirledikten sonra Veri sayfasından veri girişi sağlayabilirsiniz. Beton sınıfını girdikten sonra diğer sayfalar da GİRİŞ sayfasında belirlediğiniz beton sınıfına göre işlem göremeye başlayacaktır. Her beton sınıfı için farklı bir excel sayfası oluşturmak gerekmektedir.

Veri sayfasına deney sonuçlarını girdiğinizde TS EN 206 standardına göre beton dayanım sonuçlarının uygunluk değerlendirmesini yapacaktır.

İstemediğiniz sütunları seçip sağ tıklayarak gizleyebilirsiniz.

Formüllerin bozulmaması için sayfa korumalıdır, koruma şifresi bektas21, indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz. Takıldığınız yerde yorum kısmında yardım isteyebilirsiniz.

 

Kaynak:

  • http://www.betonvecimento.com/

Yorum Yaz

*E-mail adresiniz gizli kalacaktır.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öneriler

Yeni Makaleler