Web Sayfanızın Googlede Indexlenmesi

Web aleminin en iyi ve en gelişmiş arama motoru olan Google’de web sitenizin indexlenmesini yada sitenizde yaptığınız değişikliklerin hemen güncellenmesini istiyorsanız size İki yöntemden bahsedeceğim. Birinci olmazsa olmazlardan Google WebmasterGoogle Webmaster (Search Console)

Web siteinizi https://www.google.com/webmasters adresine girip web sitenizi kaydediniz. Kayıt işleminden sonra hemen site haritanızı googleye yükleyiniz.

Tarama sekmesinin altında bulunan Site Haritaları kısmına gelerek web sitenizin haritasını kaydediniz.
Google Mobil Uyumluluk Testi

Googlenin eskiden PageSpeed Insights çıkardığı web analiz uygulamasına bir yenilik ekledi Mobil Uyumluluk Testi. Burdan web sitenizi analiz ettiriniz.

Web sayfanızın adresini yazınız ve Testi Çalıştır butonuna tıklayınız.

Test sonucu çıkınca GOOGLE’A GÖNDER butonuna tıklayınız karşınıza çıkan uyarıya ANLADIM butonuna tıklayınız bir 1 saat içinde  Google veritabanındaki bilgileriniz güncellenecektir. Bu işlemi ne zaman yapsam web sitemi Goolede arama yaptığımda en son yazdığım makale Google aramalarında çıktığını fark ettim. Bu yöntemi her güncelleme yaptıktan sonra yapabilirsiniz. Sürekli üst üste sayfa gönderimine bulunmanızın bir faydası olmayacaktır. Bir defa yapmanız yeterlidir.

Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ

Uzun zamandır yayında olan ve tamamen kişisel bir blog sitesi olan zulfumehmet.com sitesinin kurucusuyum. Geçimimi İnşaat Teknolojileri Kalite Kontrol Teknisyeni olarak daim etsem de Bilişim üzerine araştırmalarımı deneyip paylaştığım bir blog yayınlamaya karar verdim. Faydalı olması umuduyla.

Web Sayfanızın Googlede Indexlenmesi” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

"İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır. H.Ş."

yandex