Günlük Hayat

The Revenan (Diriliş)

Leonardo DiCaprio güzel filmlerinden biri. Yıllar öncesinden Titanik filiminden hatırladığımız ve arada bir çok başarılı filmleri ile izlediğimiz Leonardo DiCaprio bu sefer Hugh karakteriyle bir avcı bir iz bulucu olarak karşımıza çıkıyor.
Bir boz ayı ile boğuşma sahnesi hakkında enfes demeden geçemeyeceğim. Ayı ile boğuştuğu sahnede sanki benimde canım acıyormuş hissi veriyor. Her darbesinde tüylerim adeta diken diken oldu desem yeridir resmen.

Havanın soğuk oluşunu sanki iliklerinizde hissediyorsunuz adeta. Kar, buz, soğuk. Sanki bizde filmdeki karakterle birlikte üşüyoruz. Mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biri.

Ayı ile boğuştuktan sonra pes etmeyerek hayatta kalma savaşı veren 2015  yapımı olan Drama/Gerilim filmin özeti.

Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass’ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır…
Oscar ödüllü yönetmen Alejandro G. Iñárritu efsanevi Hugh Glass’i Diriliş filmiyle ile beyazperdeye taşıyor. 19. Yüzyıl Amerika sınırında yaşanan destansı hayatta kalma mücadelesini konu alan Diriliş, seyirciyi 1823 Amerika’sının benzersiz güzelliğine, gizemine ve tehlikesine çekiyor. Film sadece hayatın değil, onurun, adaletin, inancın, yuvanın ve ailenin içgüdüsünü keşfediyor. Michael Punke’ın kaleme aldığı The Revenant: A Novel Of Revenge kitabından beyazperdeye uyarlanan filmin başrolü ise Leonardo DiCaprio.


Fragman:

Yorum Yaz

*E-mail adresiniz gizli kalacaktır.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öneriler

Yeni Makaleler