Genel

Milli E-Posta

Bugün haberleri kontrol ederken dilimize daha önce giren milli işletim sistemi, milli arama motorunun ardından milli e-posta kavramına da merhaba diyeceğimiz bir haber okudum. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre 2018 sonuna kadar artık bizim de bir milli e-posta hesabımız olacak.

Gmail, hotmail, yahoo ve benzeri mail hizmetlerine karşı nasıl bir başarı sağlayacağı da merak konusu tabi. İlk olarak kurumlarda kullanılmaya başlayarak test aşamasına tamamladıktan sonra tüm vatandaşlarımız da kullanmaya başlayabilecek.
Umarım ki milli arama motoru gibi bitmeyen bir proje haline gelmez. Herkese hayırlı uğrulu olması dileğiyle.

2 Yorumlar
  1. Enes 7 yıl önce
    Cevapla

    Milletin parasını nasıl yiyeceklerini şaşırdılar. Google gibi Microsoft gibi devler varken ve muadili Mail.Ru varken bu sistem sadece kurumlar düzeyinde kalır. E zaten kurum düzeyinde de kendi domainleriyle mail kullanıyorlardı. Gereği var mı bu sistemin ? tartışılır. Bir güvenlik açığında tüm kurumalar mağdur olacaklar. E bizde de zaten mağduriyet kandırıldık denilerek geçiştiriliyor. Vel hasıl birilerinin cebi dolacak yine.

    • Bence olması güzel. Sonra neden ilerleyemiyoruz. Her kurumun zaten kendi mail sunucusu var. Hem local de hem internet üzerinden kullanılıyor. Belki isim@turkiye.gov.tr bir mailimiz olsa güzel olur. Geç kalınmış bir durum. Çok önceden olmalıydı bunlar.

Yorum Yaz

*E-mail adresiniz gizli kalacaktır.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öneriler

Yeni Makaleler