Milli E-Posta

Bugün haberleri kontrol ederken dilimize daha önce giren milli işletim sistemi, milli arama motorunun ardından milli e-posta kavramına da merhaba diyeceğimiz bir haber okudum. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre 2018 sonuna kadar artık bizim de bir milli e-posta hesabımız olacak.

Gmail, hotmail, yahoo ve benzeri mail hizmetlerine karşı nasıl bir başarı sağlayacağı da merak konusu tabi. İlk olarak kurumlarda kullanılmaya başlayarak test aşamasına tamamladıktan sonra tüm vatandaşlarımız da kullanmaya başlayabilecek.
Umarım ki milli arama motoru gibi bitmeyen bir proje haline gelmez. Herkese hayırlı uğrulu olması dileğiyle.

Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ

Uzun zamandır yayında olan ve tamamen kişisel bir blog sitesi olan zulfumehmet.com sitesinin kurucusuyum. Geçimimi İnşaat Teknolojileri Kalite Kontrol Teknisyeni olarak daim etsem de Bilişim üzerine araştırmalarımı deneyip paylaştığım bir blog yayınlamaya karar verdim. Faydalı olması umuduyla.

Milli E-Posta” için 2 yorum

  1. Milletin parasını nasıl yiyeceklerini şaşırdılar. Google gibi Microsoft gibi devler varken ve muadili Mail.Ru varken bu sistem sadece kurumlar düzeyinde kalır. E zaten kurum düzeyinde de kendi domainleriyle mail kullanıyorlardı. Gereği var mı bu sistemin ? tartışılır. Bir güvenlik açığında tüm kurumalar mağdur olacaklar. E bizde de zaten mağduriyet kandırıldık denilerek geçiştiriliyor. Vel hasıl birilerinin cebi dolacak yine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

"Ahlak ve fazilet aklın dışarıdan görünüşüdür. Hz. Ali"

yandex