Fotoğraf Sıkıştırma

Merhaba uzun bir aradan sonra gelen bir mail üzerine bir makale yazmaya karar verdim. Bir çok webmaster tool barındıran bir web sitesinden bahsedeceğim. Bu web sitesinde baz alacağım tool ise fotoğraflarımızı çok az kayıp vererek sıkıştırmak. Bildiğiniz gibi fotoğraflarımız ne kadar az yer kaplarsa web sitemiz o kadar hızlı açılmaktadır bunun en büyük avantajı ise elbette SEO ya olan büyük faydasıdır. Web sitemizin adresi: https://www.websiteplanet.com/ tool açmak için https://www.websiteplanet.com/tr/webtools/imagecompressor/ adresine girebilirsiniz.
Fotoğraf Sıkıştırma

Kullanıımı kolay olan bu sayfaya girdiğimizde bizi şöyle bir sayfa karşılayacaktır.

Boyutunu düşürmek istediğiniz herhangi bir fotoğrafı buraya sürükleyip bırakınız.

Fotoğrafımızın sıkıştırma işlemi bu kadar. İndir butonuna tıklayarak fotoğrafımızı indirebiliriz. Bu tool sayesinde 278 kb bir dosyayı 78 kb düşürdük.

İşinize yaraması umuduyla.

 

Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ

Uzun zamandır yayında olan ve tamamen kişisel bir blog sitesi olan zulfumehmet.com sitesinin kurucusuyum. Geçimimi İnşaat Teknolojileri Kalite Kontrol Teknisyeni olarak daim etsem de Bilişim üzerine araştırmalarımı deneyip paylaştığım bir blog yayınlamaya karar verdim. Faydalı olması umuduyla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

"İşçiye ücretini, (alnının) teri kurumadan veriniz. H.Ş."

yandex