Excel’de Yazıdırma Başlığı Seçmek

Excel’de bir tablo oluşturdunuz listeyi sıraladınız ve başlığı belirlediniz toplam 10 sayfa tuttu çıktı alacaksınız. Ama tablo başlığı ve logolar ilk sayfada çıkıyor diğer sayfalarda çıkmıyor. Ne yapacağız 10 sayfaya da logo ve tablo başlıklarını ekleyip yapsak baya zaman kaybı olur bizim için. Bunu düşünen Microsoft bizi yormamak ve işimizi çabuk halletmemiz için bize bir yöntem sunmuş.
Üste Yenilenecek Satır

Kilit nokta burası. Bizim için Microsft Oficce tasarlarken Excele bu özelliği eklemiş. Yazıcıdan çıktı alacaksınız ve belirlediğiniz satırlar her sayfada yeniden yazdırılacak ve sayfa düzenini otomatik ayarlayacaktır. Peki bunu nasıl yapacağız. Resimlerle görelim:

1excel
Sayfa düzenine girelim.

2-excel

Başlıkları Yazdır’ı Seçelim

3excel

Çalışma sayfasını açalım

4excel

Üste yenilecek satırlar sekmesine tıklayıp yazdırılacak alanı seçelim. (Solda yenilenecek satırı seçerseniz solda yenilenecektir)

5excel

Alanı seçelim.

6excel

Tamam dedikten sonra seçtiğimiz sütunlar sayfa önizleme yaptığınızda ise sayfa başlıklarında yenilendiğini göreceksiniz.

Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ

Uzun zamandır yayında olan ve tamamen kişisel bir blog sitesi olan zulfumehmet.com sitesinin kurucusuyum. Geçimimi İnşaat Teknolojileri Kalite Kontrol Teknisyeni olarak daim etsem de Bilişim üzerine araştırmalarımı deneyip paylaştığım bir blog yayınlamaya karar verdim. Faydalı olması umuduyla.

Excel’de Yazıdırma Başlığı Seçmek” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

"Benim tek zenginliğim hayatım. Bob Marley"

yandex