Eski Programlar ve İşletim Sistemleri

Tarihin tozlu raflarında kalan programlar. Bir zamanlar bilgisayarımızın açılması için dakikalarca beklediğimiz Windows 95 – 98 artık Virtual Pc programına kurduğumuzda hemen açıldığını görmek duygulandırıyor bizi. Zaman aşımı olduğundan dolayı lisansı düşen bu programları artık ücretsiz de kullanabilirsiniz. Sitede lisans keyleri mevcut. Sitede sadece microsoft yazılımları değil, unix, mac-os, atary ve daha bir çoğuna erişebilirsiniz.

https://winworldpc.com/library 

https://archive.org/details/software 

Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ

Uzun zamandır yayında olan ve tamamen kişisel bir blog sitesi olan zulfumehmet.com sitesinin kurucusuyum. Geçimimi İnşaat Teknolojileri Kalite Kontrol Teknisyeni olarak daim etsem de Bilişim üzerine araştırmalarımı deneyip paylaştığım bir blog yayınlamaya karar verdim. Faydalı olması umuduyla.

Eski Programlar ve İşletim Sistemleri” için bir yorum

  1. Ms-Dos ile başlaya maceramda Windows 3.1 gördüğüm zaman çok heyecanlanmıştım. Kurmak için yanlış hatırlamıyorsam 4 tane 1.44 mb disketleri vardı. Rak çıkart Tak çıkart 😀
    Güzel arşiv yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:

"İnsanda bir organ vardır. Eğer o sağlıklı ise bütün vücut sağlıklı olur; eğer o bozulursa bütün vücut bozulur. Dikkat edin! O, kalptir. H.Ş."

yandex